مقالات

لیدی پالم

لیدی پالم یا نخل راپیس با نام علمی Rhapis excelsa بومی نواحی شرفی اسیاست ودر صورت مراقبت صحیح ممکن است تا 3 متر نیز رشد کند.

با توجه به شرایطی که لیدی پالم نیاز دارد اگر میخواهید گیاهی را برای محیط های اداری انتخاب کنید حتما ادامه این مطلب را با ما همراه باشید البته لیدی پالم برای منزل و آپارتمان نیز انتخاب مناسبیست.

لیدی پالم انواع مختلفی دارد که عبارتند از : Daruma،Koban،Tenzan،Kodaruma،Zuikonishiki

شرایط نگهداری:

  • نیاز نوری: متوسط

لیدی پالم را می توانید در نور متوسط و نیم سایه نگهداری کنید اما پیشهاد ما این است برای افزایش استحکام و مقاومت گیاه مکانی پر نور را  برای این گیاه انتخاب کنید.

(برای افزایش میزان نور گیاه میتوانید از لامپ رشد استفاده کنید. برای خرید لامپ رشد مدل فلامینگو کلیک کنید )

(برای آشنایی با سطوح مختلف نور و نکات آن اینجا کلیک کنید)

 

  • آبیاری: متوسط

زمانی که 2 الی 4 سانت از سطح خاک خشد شد ابیاری را تکرار کنید.

(برای آشنایی با نکات مهم آبیاری اینجا کلیک کنید)

 

  • نیاز رطوبتی: متوسط

لیدی پالم به روطوبت 50 درصدی نیاز دارد که به راحتی از طریق روش جزیره یا دستگاه بخور یا غبارپاشی ( 5تا 7 بار در هفته) می توانید این میزان رطوبت را تامین کنید

(برای نکات مهم در تامین رطوبت اینجا کلیک کنید)

 

  • دما: 16 الی 25 درجه سانتیگراد

لیدی پالم گیاهی به شدت مقاوم در برابر تغییرات محیطیست و دمای بین 10 تا 30 درجه را به خوبی تحمل میکند اما بهترین دما برای نگهداری از آن 16 تا 25 درجه است.

 

  • تغذیه

برای تغذیه لیدی پالم می توانید از کود 20-20-20 به همراه عناصر ریز مغذی یا کود های آماده گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.( بهار و تابستان  ماهی 1 الی 2 بار و پاییز و زمستان کود دهی را متوقف کنید)

پیشنهاد ما به شما:

https://jahankoodak-ai.com/product/pokon-5/

https://jahankoodak-ai.com/product/%d9%be%da%a9-%da%a9%d9%88%d8%af%db%8c-%d8%a2%d8%b1%db%8c%d8%a7-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c/

https://jahankoodak-ai.com/product/pokon-orchid/

https://jahankoodak-ai.com/product/%da%a9%d9%88%d8%af-%d8%ac%d9%84%d8%a8%da%a9-%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%a2%d9%85%db%8c/

 

ممنون که با مطالعه و صرف وقت به سلامتی این مخلوقات زیبای خداوند اهمیت می دهید.

اگر نکته ای یا تجربه ای از نگهداریِ لیدی پالم را دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها بنویسید و با اینکار از جوایز ما بهره مند شوید( برای استفاده از امتیازات ثبت نام کنید)

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *