مقالات

نماتانسوس

گیاه نماتانسوس گیاهیست گلدار از خانواده بنفشه آفریقایی با نام انگلیسی goldfish plant  با برگ های کوچک و گوشتی. این گیاه با نام علمی Nematanthus gregarius شناخته می شود که در ادامه به آشنایی با شرایط نگهداری می پردازیم.

شرایط نگهداری:

  • نیاز نوری: زیاد

برای نماتانسوس پر نور ترین نقطه ممکن را در نظر بگیرید تا گیاهی شاداب با سرعت رشد عالی داشته باشید.

(برای افزایش میزان نور گیاه میتوانید از لامپ رشد استفاده کنید. ( برای خرید لامپ رشد مدل فلامینگو کلیک کنید )

(برای آشنایی با سطوح مختلف نور و نکات آن اینجا کلیک کنید)

 

  • آبیاری: متوسط

زمانی که سطح خاک 1 الی 2 سانتیمتر خشک شد آبیاری را تکرار کنید. آبیاری را طوری انجام دهید که آب به نام خاک گلدان برسد و از ته گلدان خارج شود.

نما تانسوس می تواند آب را داخل برگ ها ذخیره کند به همین دلیل تا حدودی به کم آبی مقاوم است اما مراقب باشید که خشکی کشیدن طولانی مدت باعث از بین رفتن گیاه می شود.

(برای آشنایی با نکات مهم آبیاری اینجا کلیک کنید)

 

  • نیاز رطوبتی: متوسط

نماتانسوس به رطوبتا 50 درصدی برای شادابی و رشد نیاز دارد که این میزان از رطوبت را می توانید به روش های مختلف تامین کنید اما چون برگ های این گیاه گوشتی هستند اگر تجربه بالایی ندارید بهتر است به جای استفاده از روش غبار پاشی از روش هایی مثل روش جزیره  یا بخور آب سرد استفاده کنید.

(برای نکات مهم در تامین رطوبت اینجا کلیک کنید)

 

  • دما: 17 الی 25 درجه سانتیگراد

نظرات زیادی درباره دمای نگهداری از نماتانسوس مطرح شده است با این حال همه صاحب نظران این حوضه معتقدند که دمای عادی منزل برای نگهداری مناسب است.

 

  • تغذیه

برای تغذیه نماتانسوس از کود های فسفر بالا و پتاس بالا به صورت دوره ای به همراه عناصر ریز مغذی استفاده کنید استفاده کنید ( در تمام طول سال می توانید ماهی 1 الی 2بار گیاه را تغذیه کنید)

پیشنهاد ما به شما:

https://jahankoodak-ai.com/product/%da%a9%d9%88%d8%af-%d8%ac%d9%84%d8%a8%da%a9-%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%a2%d9%85%db%8c/

https://jahankoodak-ai.com/product/%d9%be%da%a9-%da%a9%d9%88%d8%af%db%8c-%d8%a2%d8%b1%db%8c%d8%a7-%d8%b4%db%8c%d9%85%db%8c/

کود تقویتی ریز مغذی گیاهان آپارتمانی پوکون

کود آهن غنی شده با روی و منگنز ستاک

 

 

  • نکاتی که بهتر است بدانید:

نماتانسوس بومی آمریکای جنوبیست.

این گیاه در پاییز گلهای نارنجی می دهد .

در تابستان گیاه را هرس کنید تا علاوه بر زیبایی بیشتر گلدهی بیشتری داشته باشد.

 

ممنون که با مطالعه و صرف وقت به سلامتی این مخلوقات زیبای خداوند اهمیت می دهید.

اگر نکته ای یا تجربه ای از نگهداریِ نماتانسوس دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها بنویسید و با اینکار از جوایز ما بهره مند شوید( برای استفاده از امتیازات ثبت نام کنید)

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *