jahankoodak

سن سی ویرا

سن سی ویرا

فارسی اصیل : دراژا (دراژا = درازا) ، اشاره به برگهای دراز آن

نام انگلیسی :Mother – in- law s Tongue  (زبان مادر شوهر)

نام علمی : Sansevieria trifasciata                 

برگها بلند و کشیده و خالدار با حاشیه زرد و به شکل سر نیزه که ارتفاع آن تا یک متر می رسد . در برابر کم آبی مقاوم است . آب زیاد به ویژه در زمستان باعث پوسیدگی قاعده برگها خواهد شد . با توجه به مقاومت در برابر عوامل نامساعد ، گیاه مناسبی برای سرسراها و کریدورها است

نیازها

نور : در آفتاب مستقیم گل می دهد و لی در سایه هم قادر به ادامه زندگی است .

دما : زمستان : حداقل 10درجه ولی 16 درجه مطلوب است . تابستان : حداکثر 24 درجه

آبیاری : تابستان : هفته ای یک بار . زمستان : سه هفته یک بار . آبیرای بیش از حد مضر است . اگر شک دارید، آبیاری را به تعویق بیندازید . زهکش را مرتب بازدید کنید.

رطوبت : غبار پاشی لازم نیست . احتیاج به هوای خشک دارد .

تغذیه : سه هفته یک بار با نصف مقدار توصیه شده .

خاک مناسب : لیمونی و کمپوست .

تعویض گلدان : 3-2 سال یک بار . گلدان کوچک را بر بزرگ ترجیج می دهد . گلدان را عوض نکنید مگر این که در حال ترکیدن باشد . خاک اطراف ریشه و به طور کلی خاک گلدان را با فشار دست متراکم کنید .

تمیز کردن برگها : با پارچه نرم یا اسفنج مرطوب یا غبار پاشی . براق کننده : استفاده نشود

تکثیر : تقسیم ساقه های زیرزمینی و جداکردن پاگیاه در بهار به ویژه در گونه های ابلق ، گرفتن قلمه برگ به قطعاتی درحدود 8 سانتیمتر و ریشه درا کردن آنها در خاک شنی.

طرز تهیه قلمه برگ :

الف : قطعات 5/2 سانتیمتری از برگهای سالم برش دهید و مطابق شکل شیار کوچکی در یک طرف آن ایجاد کنید .

ب : قطعات را زا سمت شیاردار آن تا نیمه در خزانه شنی تهیه شده فرو کنید

ج : خزانه را آبیاری کنید و جهت تأمین رطوبت با پلاستیک بپوشانید . پس از ظهور 3-2 برگ از هر کدام از قطعات ، درون گلدانهای کوچک کاشت نمایید.

عوارض و درمان

1-    برگها رنگ پردیه و نقوش آنها زایل شده است : عامل : نور کم یا نیاز به تغذیه . درمان : رفع عوامل .

2-    لکه های قهوه ای روی برگها : عامل : آبیاری بیش از اندازه . درمان : حذف برگهای صدمه دیده ، قطع آبیاری تا خشک شدن سطح خاک و سپس شروع آبیاری با میزان کمتر . زهکش را بازدید کنید .

3-    خشک شدن و قهوه ای شدن برگها : عامل : تشنگی و گرما . درمان : رفع عوامل

4-    برگهای بد شکل با حاشیه جویده شده : سمپاشی با سم حشره کش دو هفته یک بار

5-    برگهای جدید نرم و آبکی هستند : عامل : تغذیه بیش از اندازه . تغذیه را قطع کنید تا برگها سفت شوند . نصف میزان توصیه شده کافی است . در پاییز و زمستان تغذیه لازم نیست

6-    برگها از قاعده می پوسند : عامل : آبیاری بیش زا اندازه یا باتلاقی شدن خاک . اجازه دهید سطح خاک گلدان خشک شود سپس آبیاری کنید . آب زیر گلدانی را خارج کنید . زهکش را بازدید نمایید.

7-    برگهای سیاه رنگ و آبکی : عامل : یخ زدگی . درمان : در شبهای سرد گیاه را نزدیک شیشه قرارندیهد . گلدان را محل گرمتری منتقل کنید

8-    نقاط قهوه ای روی برگها : عامل : مواد براق کننده . درمان : عدم استفاده

9-   لکه های قهو ه ای روی برگها و خشک شدن حاشیه آنها ک عامل : تماس با شیشه داغ . درمان : رفع عوامل

10- زخمهای  سفید پنبه ای شکل روی برگها : عامل : آفت 

شما اینجا هستید: Home سن سی ویرا

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.