jahankoodak

بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی

نام انگلیسی :African violet

نام علمی : Saintpaulia ionantha

برگهای سبز مخملی و کوتاه با گلهایی با رنگ بنفش ، آبی ، قرمز ، سورتی یا سفید . بنفشه آفریقایی نسبت به طول روز بی تفاوت است و به همین علت در تمام طول سال گل می دهد

نیازها

نور : تابستان : نور کامل ولی به دور از آفتاب مستقیم . در زمستان آفتاب را تحمل می کند.

دما: بهترین دما : 16 درجه (تا حداقل 13 درجه و در رطوبت بالا تا 27 درجه نیز مقاومت می نماید )

آبیاری : بنفشه آفریقایی را نباید از بالا آبیاری کرد . دو بار در هفته زیر  زیر گلدانی را پر از آب نموده گلدان را در آن قرار دهید . آب از سوراخ ته گلدان به طرف بالا حرکت می کند . بعد از نیم ساعت آب زیر گلدانی را خالی کنید

رطوبت : به رطوبت دائمی احتیاج دارد . هرگز غبار پاشی نکنید . از روشهای تأمین رطوبت دائمی استفاده کنید.

تغذیه : دو هفته یک بار در فصل رشد (مواد غذایی را به آب زیر گلدانی مخصوص آبیاری اضافه نمایید )

خاک مناسب : خاک برگ.

تعویض گلدان : هر دو سال یک بار در صورت مترکم بودن ریشه ها.

تمیز کردن برگها : با برس مخصوص . از مواد براق کننده شیمیایی استفاده نکنید. می توانید با ریختن آب ولرم (حدود 37 درجه ) روی برگها آنها را شستشو دهید . در حین شستشو یک دست را زیر برگها قرار دهید تا فشار ناشی از ریختن آب روی برگها به آنها صدمه نزد . همچنین گلدان را طوری کج بگیرید که آب ریخته شده روی برگها پس از عبور از روی آنها به بیرون بریزد و به سمت ساقه گیاه و داخل گلدان نرود . پس از شستشو در صورت باقی ماندن قطرات آب روی برگها آنها را با دستمال نرم به آرامی خشک کنید .

تکثیر : کاشت بذر در بهار ، گرفتن قلمه برگ در تابستان ، تقسیم بوته در بهار ،

عوارض و درمان

1-    گیاه سالم است ولی گل نمی دهد : گلدانهاخیلی بزرگ هستند . تا دو سال آینده گلدانها را تعویض نکنید.

2-    تمام شرایط مساعد و اندازه گلدان هم مناسب است ولی گیاه گل نمی دهد : در صورتی که مواد غذایی کمکی به خاک گلدانها اضافه نکرده اید آن را تغذیه مصنوعی کنید.

3-    گلها ریز و متفرق هستند : گلهای پژمرده را حذف و گیاه را تغذیه مصنوعی کنید.

4-    گلها شفاف و کمرنگ شده اند : عامل : قطرات آب . اجازه ندهید قطرات آب روی گلها بریزد . هرگز غبار پاشی نکیند. از روشهای تأمین رطوبت دائمی استفاده کنید.

5-    گلها و برگهای گیاه می پوسند : عامل : تعداد دفعات بیش از اندازه آبیاری . هفته ای دو بار آبیاری کافی است . گیاه را از بالا آبیاری نکنید.

6-    لکه های قهوه ای روی برگها : عامل : قطرات آب روی برگها به ویژه در مقابل آفتاب . درمان : آبیاری به روش مخصوص و استفاده از روشهای تأمین رطوبت دائمی . غبار پاشی نکنید .

7-    گیاه سالم به طور ناگهانی زردشده است : عامل : گاز آشپزخانه یا گاز نفت و هوای کثیف یا جریان هوای سرد . درمان : محل عاری از گاز و محفوظ از جریان هوا.

8-    برگها پیچیده خشک و خم شده اند : عامل : تشنگی و هوای گرم و خشک درمان : استفاده از روشهای تأمین رطوبت دائمی ، هفته ای دو بار آبیاری در تمام طول سال

9-    برگها پژمرده و شل و آویزان می شوند : عامل : هوای سرد . درمان : رفع عوامل

10-  برگهای جدید ریز و پرتعداد هستند : نیاز به تعویض گلدان دارد . در بهار گلدان را با یک اندازه بزرگتر تعویض کنید .

11-  برگهای سیاه می شوند : عامل : مواد براق کننده شیمیایی . درمان : عدم استفاده . برگها را با برس نرم مخصوص تمیز کنید.

12-      برگها رنگ پریده اند : عامل : نور زیاد یا نیاز به تغذیه مصونوعی . گیاه را از آفتاب مستقیم در امان نگه دارید . اگر برگهای جدید کوچک هستند تغذیه مصنوعی کنید .

شما اینجا هستید: Home گونه های آپارتمانی

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.