jahankoodak

پاندانوس

پاندانوس

نام انگلیسی : Screw pine

نام علمی :pandanus veitchii

خود را با شرایط آپارتمان سازگار نشان داده است . با زیاد شدن سن گیاه احتیاج به جا و مکان بیشتری دارد . در محل اتصال برگ با ساقه ، جوانه هایی با ریشه های به جا و مکان بیشتری دارد . در محل اتصال برگ با ساقه ، جوانه هایی با ریشه های کوچک می رویند که قابل انتقال به گلدان دیگر هستند . گیاه را باید روی پایه یا محل بلند و به دور از محل رفت و آمد قرار داد.

نیازها

نور : نور زیاد و تقریباً آفتابی . بهتر است هر روز مدتی در آفتاب باشد . ولی آفتاب ظهر به گیاه صدمه می زند . اگر نور محیط کافی نیست هر چند وقت یک بار به محل پر نورتر ببرید تا برگها سبزی و شادابی خود را از دست ندهند .

دما : زمستان : حداقل 10 درجه ( که در این دما باید آبیاری متوقف گردد). دمای 15 درجه مطلوب تر است . تابستان : درجه حرارت طبیعی اتاق . در دمای 24 درجه و بیشتر نیاز به اکسیژن زیاد و رطوبت بالا (غبارپاشی روزانه ) دارد.

آبیاری : تابستان 3-2 بار در هفته . زمستان هر ده روز یک بار . با آب ولرم آبیاری کنید . آب روی سطح برگها و قاعده آنها نریزد چون باعث پوسیدگی می شود . بهترین حالت ، آبیاری از طریق پر کردن زیر گلدانی از آب است تا ریشه آب را بالا بکشد . در حالت ، آبیاری از طریق پر کردن زیر گلدانی از آب است تا ریشه آب را باالا بکشد .  در این روش پس از نیم ساعت آب باقی مانده در زیر گلدانی را خالی کنید.

رطوبت : غبار پاشی با آب ولرم . تابستان : هفته ای یک بار . زمستان : دو هفته یک بار . استفاده از رشوهای تأمین رطوبت دائمی ، مفید است

تغذیه : 20 روز یک بار

خاک مناسب : لیمونی به همراه 4 قسمت کمپوست و 1 قسمت پیت.

تعویض گلدان : هر سال یا یک سال و نیم یک بار . گیاه ترجیح می دهد در گلدان کوچکتر زندگی کند . متراکم شدن ریشه ها و کم شدن رشد در بهار علامت تعویض گلدان است .

تمیز کردن برگها : با پارچه نرم یا اسفنج مرطوب . مواد براق کننده : حداکثر هر سه هفته یکبار

تکثیر : جدا کردن پا گیاه در بهار و ریشه دار کردن آن

عوارض و درمان

1-    برگها ابلق بودن خود را از دست داده سبز یکدست هستند و گیاه رشد نمی کند : عامل : کمبود نور . درمان : رفع عوامل . حتماً صبح یا عصر در آفتاب قرار دهید . از آفتاب وسط روز به دور نگه دارید.

2-    برگهای جدید ریز و کم رشد هستند : در صورت تراکم ریشه ها گلدان را تعویض کنید . تغذیه مصنوعی هم مفید است

3-    برگها چروکیده و قهوه ای می شوند : عامل : تشنگی و هوای گرم و خشک . درمان : رفع عوامل .

4-    برگها می پوسند : هنگام غبار پاشی یا آبیاری ، قطرات آب روی برگها به جا مانده است . روی برگها آب نریزید . در صورتی که دما نزدیک 10 درجه است اجازه دهید خاک خشک شود .

5-    لکه های قهوه ای و نرم و آبکی می شوند : عامل : هوای خیلی سرد و یا یخ زدگی . درمان : حذف برگهای صدمه دیده و رفع عوامل

6-    قاعده برگها آبکی و پوسیدگی شروع شده است : عامل : آبیاری بیش از اندازه . درمان : بین دو آبیاری سطح خاک خشک شود . اگر دما زیر 10 درجه است آبیرای را قطع کنید . پوسیدگی ساقه ممکن است به تلف شدن گیاه بیاناجامد

7-    نقاط زرد رنگ روی برگها و تار عنکبوت در زیر آنها : عامل : کنه ریز قرمز

8-    لکه های قهوه ای و پوشش چسبناک در پشت برگها : عامل : آفت . درمان : سمپاشی با سم نفوذی یا مالیدن پنبته آغشته به سم روی لکه ها هر دو هفته یک بار

9-    برگها رنگ پریده می شوند : عامل : نور زیاد وسط روز . گیاه به آفتاب صبح یا عصر یناز دارد ولی نه آفتاب سوزان وسط روز

شما اینجا هستید: Home پاندانوس

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.