jahankoodak

فیکوس بنجامین

فیکوس بنجامین

فارسی اصیل : انجیل (= انجیر) اشاره به خانواده انجیر

نام انگلیسی : Weeping fig

نام علمی :Ficus benjamina

نسبت به کم آبی به خصوص در هوای سرد حساس است و به خزان برگها مبتلا می شود . نور کافی ولی غیر مستقیم باشد . گیاهان جوان تر احتیاج به قیم دارند . ارتجاع پذیری و آویزان بودن گونه ابلق بیشتر و توسعه ریشه در آنها کمتر از گونه سبز برگ است . به همین علت ابلق ها را همیشه روی برگ سبزها پیوند می زنند.

نیازها

نور : به نور زیاد نیاز دارد ولی آفتاب مستقیم به برگها صدمه می زند

دما : زمستان : حداقل 15 درجه . تابستان : حداکثر 24 درجه.

آبیاری : با آب ولرم . تابستان : حداکثر هفته ای دو بار . زمستان : ده روز یک بار . آب بیش از حد برای گیاه بسیار مضر است . آب فاقد املاح بسیار مطلوب تر و برای رشد گیاه بهتر است .

رطوبت : غبار پاشی روزانه مگر در دمای زیر 15 درجه

تغذیه : دو هفته یک بار در فصل رشد .

خاک مناسب : کمپوست یا لیمونی

تعویض گلدان : هر سال.

تمیز کردن برگها : با غبار پاشی . براق کننده : در صورت لزوم حداکثر هر ماه یک بار

تکثیر : کاشت قلمه هایی با میان گره کوتاه (یعنی فاصله بین دو گره متوالی زیاد نباشد ) و دارای حداقل یک برگ ، خوابانیدن هوایی شاخه هایی که برگهای پایین خود را در بهار از دست داده اند . پیوند گونه های ابلق روی پایه های برگ سبز.

نصب قیم

فیکوسهای جوان یا با عمر متوسط که هنوز ساقه شان چوبی و سخت نشده، مخصوصاً در زمان حمل و جابجایی احتیاج به قیم دارند . از بندهای پلاستیکی به عنوان نخ قیم استفاده نکنید . درمحل تماس بند با ساقه ، یک قطعه کوچک لاستیک قرار دههید تا ساقه آسیب نبیند

عوارض درمان

1-    سیاه شدن برگها : عامل : تماس با شیشه سرد پنجره . درمان : رفع عوامل

2-    برگهای رنگ پریده و لکه های قهوه ای در زیر برگها و ساقه : سمپاشی با سم جذبی یا مالیدن پنبه آغشته به سم روی لکه ها دو هفته یک بار تا رفع علائم.

3-    لکه های پهن و آبکی و سیاه روی برگها : عامل : قارچ . درمان : خیس کردن لکه ها با پنبه آغشته به آب صابون

4-    برگها زرد شده می ریزند : عامل : آبیاری زیاده از اندازه . درمان : افزایش فاصله بین دو آبیاری و بازکردن زهکش

5-    برگهای جدید در بهار ریز هستند و گیاه پژمرده و مریض به نظر می رسد : در صورت تراکم ریشه ها نیاز به تعویض گلدان و در غیر این صورت نیاز به تعویض خاکهای سطحی دارد . بلافاصله بعد از تعویض خاک سطحی و 3 الی 4 هفته بعد از تعویض گلدان ، تغذیه مصنوعی را شروع کنید .

6-    برگهای زرد و تار عنکبوت در زیر  آنها : عامل : کنه ریز قرمز .

7-    برگها خشک و شکننده هستند : عامل : هوای گرم و خشک . درمان : افزایش آبیاری و غبار پاشی روزانه

8-    برگها سالم و سبز هستند ولی سقوط می کنند : عامل : نور کم یا کم آبی یا کاهش ناگهانی دما . درمان : رفع عوامل . همچنین با رویش برگهای جدید در بهار ، ریزش تعدادی از برگها طبیعی است 

شما اینجا هستید: Home فیکوس بنجامین

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.