jahankoodak

دیفن باخیا

دیفن باخیا

فارسی اصیل :سَمبَرگ (اشاره به سمی بودن برگ آن )

نام انگلیسی : Dumb Cane

نام علمی : Dieffenbachia amoena           

برگهای انتهایی همیشه در حال رشد بوده برگهای پایین تدریجاً می ریزند . نسبت به هوای راکد و آبیاری بیش از حد ، حساس است . شیره آن سمی است . هنگام کا ربا آن از دستکش استفاده کنید.

نیازها

نور : نور خوب ولی غیر مستقیم . نژادهای برگ تیره نسبت به سایه مقاوم هستند . در نور کم ، گیاه علفی و بیش از اندازه دراز می شود .

دما : مطلوب :18-16 درجه . 10 درجه را برای مدت کمی تحمل می کند ولی ممکن است برگهای پایین ریزش کنند . در دمای بالاتر از 24 درجه ف غبار پاشی و آبیاری زیاد توصیه می شود.

آبیاری : تابستان : هفه ای 3-2 بار . زمستان : یک بار در هفته . ترجیجاً با آب سبک بدون املاح . در دمای زیر 16 درجه سطح خاک بین دو آبیاری خشک شود .

رطوبت : غبار پاشی روزانه در تابستان به خصوص در دمای بالای 24 درجه . استفاده از روشهای تأمین رطوبت دائمی مفید است .

تغذیه : هر ماه یک بار

خاک مناسب : خاک برگ ، مخلوطی از لوم و کمپوست

تعویض گلدان : هر سال با گلدان 2 اندازه بزرگتر

تمیز کردن برگها : 3 هفته یک بار به ملایمت با پارچه یا اسفنج مرطوب ، به دلیل سمی بودن ، مواظب باشید برگها خراشیده نشود .

تکثیر : ریشه دار کردن قلمه هیا 5 سانتیمتری و دارای حداقل یک جوانه (این قلمه ها را به مدت یک تا دو روز خشک کرده به طور افقی در شن قرار دهید . ریشه و شاخ و برگ از محل گره ها شروع به رشد می کند )، جدا کردن پاگیاه در گونه هایی که پاگیاه تولید می نماید در کلیه فصل ها

عوارض و درمان

1-    برگهای ریز و ساقه دراز : عامل : نور کم . درمان : رفع عوامل

2-    برگهای زرد و تار عنکبوت در زیر آنها : عامل : کنه ریز قرمز

3-    برگها خشک شده سقوط می کنند : عامل : هوای گرم و خشک . گیاه را به محل خنک تر ومنتقل کنید . رطوبت خاک را بررسی و در صورت لزوم آبیاری نمایید . غبار پاشی را فراموش نکنید

4-    لکه های سوخته روی برگها : عامل : غبار پاشی در آفتاب

5-    بعضی از برگها و ساقه می پوسند و لزج می شوند : عامل : قارچ بوتریتیس

6-    برگها رنگ پریده شده سقوط می کنند : عامل : سرمای هوا . درمان : رفع عوامل

7-    برگهای پایین به طرف داخل می پیچند و می میرند : با رشد گیاه ، این امر طبیعی است . با بالارفتن سن گیاهان برگهای پایین می ریزند . یا ممکن است دما نزدیک 10 درجه باشد که در این صورت به محل گرمتر منتقل کنید

8-    زردی برگهای پایین و لکه های قهوه ای در حاشیه آنها : آبیاری بیش از اندازه است . اجازه دهید سطح خاک در فاصله بین دو آبیاری خشک شود ، سپس با میزان کمتری آبیاری کنید

9-    زخمهای سفید پنبه ای شکل روی برگها و قاعده آنها : عامل : آفت

10- برگها رنگ پریده شده و به سفیدی گرایش پیدا کرده اند : عامل : نور زیاد یا نیاز به تغذیه . درمان : رفع عوامل .

شما اینجا هستید: Home دیفن باخیا

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.