jahankoodak

کردیلین

کردیلین

فارسی اصیل : گوپال (= گرز)

نام انگلیسی : Flaming dragon tree

نام علمی :  cordyline terminalis

به علت شباهت بعضی ازگونه ها با دراسنا ، با همدیگر اشتباه می گردند . گونه های رنگی در نور کافی بهتر رنگ می گیرند . توقع آنها زیاد است و به شرایط محیطی باید توجه بیشتری نمود .

نیازها

نور : جهت حفظ رنگها احتیاج به نور قوی دارد ولی از آفتاب مستقیم وسط روز دور نگه دارید . گونه های سبز رنگ نسبت به سایه مقاوم هستند .

دما : رشد بهتر و حفظ رنگها به درجه حرارت نیز بستگی دارد . دمای  ایده آل : 18 تا 21 درجه . تا 13 درجه نیز مقاومت خوبی دارد به شرط این که تقریباً آبیاری متوقف شود . در دمای بیش از 24 درجه غبارپاشی لازم است .

آبیاری : تابستان : هفته ای دو بار . زمستان : هفته ای یک بار

رطوبت : غبار پاشی . تابستان : هفته ای دو بار . زمستان : هفته ای یک بار. در دمای بالای 24 درجه : هر روز

تغذیه : دو هفته یک بار در فصل رشد.

خاک مناسب : پیت یا لیمونی

تعویض گلدان : هر سال در صورت تراکم ریشه ها . زهکش را همیشه بازدید کنید .

تمیز کردن برگها : با پارچه نرم خیس هر هفته برگها را تمیز کنید . براق کننده : در صورت لزوم هر ماه یک بار . استفاده از براق کننده در گونه های برگ قرمز توصیه نمی شود

تکثیر : تقسیم ساقه های زیر زمینی و کاشت آنها در گلدانهای جدید .

 

هرس : چنانچه گیاه شما برگهای زیرین خود را از دست داده و ساقه لخت شده است می توانید مطابق شکل و به شرح زیر آن را هرس کنید :

گیاه را از بالای محل برگ خزان شده قطع نموده جهت جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا به محل قطع محلول قارچ کش اسپری کنید پس از چند هفته جوانه های جدید شروع به رشد می نمایند

عوارض و درمان

1-    برگها بی رنگ هستند : عامل : کمبود نور . درمان : رفع عوامل . مواظب آفتاب مستقیم در ظهر باشید

2-    لبه برگها قهوه ای و نقاط قهوه ای روی آنهاست : عامل : غبار پاشی در آفتاب . درمان : رفع عوامل . برگهای بد منظر را می توانید از انتها قطع کنید .

3-    دیسکهای قهوه ای در زیر برگها و روی ساقه ها : عامل : آفت . دیسکها را با پنبه آغشته به سم نفوذی خیس کنید و پس از 48 ساعت با پارچه خیس برگها را تمیز نمایید این کار تا 4 هفته تکرار کنید

4-    برگها چروک خورده خشک می شوند : عامل : گرمای زیاد . درمان : رفع عوامل و غبار پاشی

5-    نوک برگها قهوه ای شده برگهای پایینی می ریزند : عامل : هوای خیلی خشک . درمان : غبارپاشی با آب سبک و ولرم و روشهای تأمین رطوبت دائمی

6-    برگها می پوسند و می ریزند و برگ جدید ظاهر نمی شود : عامل : سرما یا آبیاری بیش  از اندازه درمان  : رفع عوامل . سطح خاک در فاصه بین دو آبیاری خشک شود

7-    برگهای جدید کوچک و بد شکل هستند : دو هفته یک بار تغذیه مصنوعی کنید

8-    برگهای بد شکل و چسبناک و حشرات سبز رنگ روی آنها : سمپاشی با سم نفوذی هفته ای یک بار تا رفع علائم

9-    برگهای زرد و تار عنکبوت در زیر آنها : عامل : کنه ریز قرمز 

شما اینجا هستید: Home کردیلین

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.