jahankoodak

فلفل زینتی

فلفل زینتی

نام انگلیسی : Ornamental chili pepper

نام علمی :Capsicum annuum

گیاهی است بالا رونده که در نهایت احتیاج به قیم دارد . به نور فراوان نیاز دارد و در بهار و تابستان میتوان آن را خارج از اتاق نگهداری نمود . در صورت کافی نبودن شدت نور ، گلهای سفید رنگ آن به میوه تبدیل نمی شود . میوه رسیده آن خوراکی است .

نیازها

نور : به نور کامل نیاز دارد . آفتاب کامل را تحمل می کند.

دما : در تمام طول سال حداقل 10 و حداکثر 21 درجه

آبیاری : بهار و تابستان : هر روز . ولی اجازه ندهید خاک گلدان باتلاقی شود . در زمان گل دهی و تشکیل میوه آبیاری را هفته ای یک بار کاهش دهید.

رطوبت : غبارپاشی هر روز با آب ولر. فاقد املاح (غبار پاشی برای کنترل آفت  کنه قرمز نیز مفید است ) . بعد از گلدهی غبار پاشی را به هفته ای دو بار کاهش دهید تا زمانی که میوه شروع به تشکیل شدن نماید .

تغذیه : هر هفته . پس از شروع گل دهی تغذیه مصنوعی تا اوایل سال آینده متوقف گردد.

خاک مناسب : لوم .

تعویض گلدان : دراوایل بهار گیاه را به گلدان جدید ( با دهانه حداکثر 13 سانتیمتر ) منتقل کنید . هر چه جای ریشه در گلدان تنگ تر و متراکم تر باشد گل و میوه بیشتر می دهد . روی سوراخ ته گلدان سنگریزه یا سفا ل شکسته زیادی

تمیز کردن برگها : غبار پاشی از براق کننده استفاده نکنید.

تکثیر : کاشت بذر در اول بهار و انتقال نشا به گلدان اصلی       

عوارض و درمان

1-    رنگ پریدگی برگها و ظاهر نشدن گلها و میوه ها : عامل : کمبود تغذیه . درمان : تغذیه مصنوعی هر هفته یک بار در بهار و تابستان تا تشکیل شدن میوه ها

2-    برگها رپشت هستند ولی گلها ظاهر نمی شوند : گلدانها خیلی بزرگ است . وقتی جای ریشه گیاه در گلدان تنگ و فشرده باشدبهتر گل می دهد.

3-    بدشکل و چسبناک بودن برگهای جدیدد و حشراتی در سطح آنها : سمپاشی با سم حشره کش هر هفته یک بار تا رفع علائم

4-    رنگ میوه ها زرد باقی می ماند و قرمز نمی شود : عامل : کمبود نور . گیاه را به محل بسیارپر نور منتقل کنید . گیاه آفتاب مستقیم را به راحتی تحمل می کند ، ولی باید مراقب بود خاک گلدان خشک نشود

5-    شاخه های دراز و بدشکل : هواخیلی گرم سات . گیاه را به محل سرد و با جریان ملایم هوا منتقل و روزانه با آب ولرم فاقداملاح غبار پاشی کنید . در بهار شاخه ها را از 5 سانتیمتری بالای سطح خاک هرس کنید

6-    تمام برگها زرد شده سقوط می کنند : عامل : هوای گرم یا آبیاری بیش از اندازه . درمان : رفع عوامل . سطح خاک ر فاصله بین دو آبیاری خشک شود .

7-    برگها پژمرده شده سقوط می کنند : عامل : نور کم . درمان : رفع عوامل .

8-    پرواز حشراتی در اطراف گیاه : با سم حشره گیاه را سمپاشی کنید تا حشرات از بین بروند

9-    برگها زرد می شوند : گیاه خیلی تشنه است. فوراً آبیاری کنید . خاک در بهار و تابستان همیشه مرطوب باشد . بعد از تشکیل میوه ها در زمستان آبیاری را کمتر کنید.

10-   برگها سیاه می شوند : عامل : هوای سرد یا مواد براق کننده . درمان : رفع عوامل

11-   برگهای زرد و تار عنکبوت در زیر آنها : عامل : کنه ریز قرمز .سطح زیرین برگها را با پارچه نرم یا اسفنج تمیز کنید.

12-   توقف رشد گیاه : عامل : هوای سرد . درمان : رفع عوامل

شما اینجا هستید: Home فلفل زینتی

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.