jahankoodak

معرفی چمن ها

معرفی چمن ها :

از بین صدها گیاه چمنی که در نیمکره شمالی رشد می کنند ، فقط حدود 40 نوع معمولاً بعنوان چمن کاشته می شوند . بسیاری از آنها دارای ارقام فراوانی هستند تا گستره انتخاب را وسیعتر سازند . چمن ها از لحاظ عملکرد ، ظاهر ، نیازه های آبی و شرایط نگهداری و حفاظت بسیار متنوع هستند . بعلاوه هر چمن شرایط اقلیمی خاص خود را نیاز دارد . این فصل ، به  معرفی 18 نوع بسیار رایج از چمن ها به همراه توضیحات مربوط به آنها می پردازد . تا شما را در انتخاب چمن مناسب و مطلوب ، کمک کند .

ملاحظات اقلیمی

دو نوع اصلی چمن هاعبارتند از فصل گرم و فصل سرد . چمن های فصل سرد ، در زمستان سرد مقاومت می کنند اما غالب آنها در تابستان های داغ پژمرده می شوند . آنها عمدتاً در عرض های جغرافیایی شمالی استفاده می شوند . چمن های فصل گرم در آب و هوای گرم شدیداً رشد کرده ودر دماهای زیر نقطه انجماد به خواب می روند . اگر با مشکل قهوه ای شدن آنها در زمستان روبرو شدید می توانید از روکاری (به صفحات بعد مراجعه شود ) با چمن های فصل سرد معینی استفاده کنید . اما چمن ها در اقلیم های مختلف ، عملکرد متفاوتی دارند. برای انتخاب چمنی که بهترین سازگاری را منطقه مورد نظر داشته باشد ، با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید .

انتخاب یک چمن

این بخش به معرفی رایج ترین چمن های فصل گرم و سرد می پردازد . دایکوندرا نیز در اینجا  ذکر شده است اگر چه از لحاظ فنی و تخصصی ، یک چمن محسوب نمی شود . چمن های بومی که بخاطر ویژگی های مقاومت به خشکی و نیاز کم به مراقبت و حفاظت ، بسیار محبوب می باشند نیز در صفحات بعد مورد بحث قرار می گیرند . با توضیح هر چمن ، یک مثالی از ارقام تجاری موجود آن نیز ذکر می شود . همه ارقام تجاری ذکر شده در فهرست در همه مکان ها وجود ندارد و می توانید سیار انواع را در منطقه بیابید . بعلاوه ، ارقامی که جدیداً نام گذاری شده اند نیز غالباً در بازار وجود دراند . فراموش نکیند که آنها ممکن است ویژگی های متفاوت از ارقام تجاری قدیمی تر از خود نشان دهند . عمق ریشه گیاه ، یک عامل مهم  در انتخاب نوع چمن می باشد . چمن های با ریشه سطحی ، نیاز به آبیاری بیشتر با دوره آبیاری کمتر نسبت به چمن های با ریشه عمیق دارند

منظور از ریشه سطحی ، ریشه های با طول 20Cm می باشد و ریشه های متوسط منظور ریشه های با عمق 20 تا 90 سانتیمتر و ریشه های عمیق نیز ریشه های عمیق تر از 90 سانتیمتر می باشند . این محدوده ، مربوط به ریشه های چمنی است که در شرایط ایده آل رشد کند و بسته به عملیات نگهدرای و حافظت ممکن است که تنوع زیادی داشته باشد . در زیر به معرفی انواع چمن می پردازیم 

شما اینجا هستید: Home معرفی چمن ها

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

مؤسسه کشاورزی جهان کودک

 

 

واقع در میدان ونک، چهار راه جهان کودک از سال 1332 تأسیس و با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی به مشتریان عزیز می باشد. 

این مؤسسه با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش انواع گونه های گل و گیاه و اجرای فضای سبز و ارائه خدمات، محصولات، خاک و کودهای کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی از بازار گل و گیاه ایران را به خود اختصاص دهد و با تلاش فراوان در جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود گام بر می دارد.