jahankoodak

مسطح کردن خاک

مسطح کردن خاک

انجام این مرحله ، ارتباط تنگاتنگی با سایر ابعاد احداث فضای سبز دارد . بطور کلی ، باید بخش های مختلف محنوطه را به نحو مطلوبی هموار کنید . بعد از آنکه سیستم آبیاری زیر زمینی را نصب کردید ، عمل مسطح کردن را مجدداً انجام دهید . مرحله آخر نیز مسطح کردن نهایی می باشد . اگر این کار ساده است و زمان و علاقه کافی برای انجام این کار را دارید . می توانید در هزینه صرفه حویی کرده و شکل مورد نظری را که مطلوب در طی سالیان آتی می باشد ، به محوطه بدهید . اما در بسیاری از شرایط خاص نیاز به کمک افرادحرفه ای دارید یا حداقل نیاز به مشاوره آنها دارید . بعنوان مثال اگر خاک اطراف درختان موجود باید همسطح شود ، از یک متخصص بخواهید تا این کار را انجام دهد . یعنی کسی که می داند چگونه بدون آسیب زدن به درختان این کار را انجام دهد . اگر شیب های تند یا ناپایدار باید صاف و مسطح شوند از یک معمار فضای سبز یا مهندس شهرسازی درخواست کمک کنید . زیرا او می تواند کلیه عملیات لازم را پیش بینی کرده و با شرایط قانونی اجرای کار آشناست . بطور خلاصه از مهارت افراد متخصص جهت انجام عملیات اصلی مسطح استفاده کنید . اگر فضای مورد نظر تقریباً صاف است اطمینان حاصل کنید که زهکشی کافی شده باشد ، یعنی حداقل شیب آن تقریباً 5/2% باشد برای خاک سنگین با زهکشی کند ، شیب تندتر مناسب تر و بهتر است . همچنین مطمئن شوید که روان آب از زمین مجاور درو شده و در سمت نهر زهکشی یا فاضلاب پیش می رود . قبل از آنکه حفاری را شروع کنید. از لحاظ همه مجوزهایی که ممکن است نیاز داشته باشید ساختمان را برریسی کنید . در موقع حفر ، دانستن موقعیت تمامی خطوط لوله های زیر زمینی آب ، گاز، فاضلاب ، برق ، تلفن یا سایر موارد لازم است . همچنین محل چاه فاضلاب و محدوده زهکشی را تعیین کنید 

شما اینجا هستید: Home خاک مناسب چمن

عرضه انواع خاک کشاورزی

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک دارای نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت گراموفلور آلمان در ایران بوده و انواع خاک مرغوب کشاورزی توسط این مؤسسه در سراسر ایران عرضه می گردد.

 

 

مؤسسه کشاورزی جهان کودک واقع در تهران تقاطع خیابان آفریقا و حقانی با کادری مجرب آماده ارائه خدمات و محصولات کشاورزی می باشد.

این مؤسسه  با سالها تجربه کاری در زمینه پرورش گل و گیاهان تزیینی و اجرای فضاهای سبز و ارائه خدمات و محصولات کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی را در بازار گل و گیاه به خود اختصاص دهد و با تلاش و درایت فراوان به سوی توسعه و پیشرفت این مجموعه گام بر می دارد.